Eesti English Русский
Otsi
 

Massaaž

Tervendav, ergutav ja tasakaalustav Hiina punktmassaaž kogu kehale

Ainulaadne kolm ühes massaaž: klassikaline+akupunktuur+energeetiline massaaž.

Väga tugeva mõjuga energiakanalite avamiseks ja erinevate organite probleemide lahendamiseks ning jääkainete (sealhulgas liigse vee) eemaldamiseks.

Hiina punktmassaaž on üks vanimaid meditsiinilisi protseduure, mis mõjutab organismi bioloogiliselt aktiivseid punkte tugevdades kaitsevõimet. Teraapia põhimõte on tasakaalustada energiaid. Massaaž toimub erinevate meridiaanide, punktide ja lihaste survestamise, hõõrumise ja silitamise kaudu, seda käte ja sõrmede abil ning erineva intensiivsusega. Punktmassaaž aitab organismil ka viirustest kiiremini vabaneda, seetõttu võib esialgu tunduda, et pärast massaaži on haiguse sümptomid ägenenud. Tegelikult organism põeb haigust kiiremini läbi. Punktmassaaž ei ravi haigusi, kuid teatud akupunktide mõjutamine aitab tervisel kiiremini taastuda, tõstab vastupanuvõimet ja aitab ka tulevikus hoiduda külmetushaigustest.

Põhilised akupunktuuri ja meridiaaniteraapiaviisid on: nõelravi,  akupunktuuride mõjutamine kuumusega (mokša) ja punktmassaaž või nende kombinatsioon.

·         Massaaž vähendab valusid ja leevendab tugevaid lihaspingeid.

·         Tõstab töövõimet ja toonust, parandab mälu ja tähelepanu.

·         Väga mõjus energiakanalite avamisel ja jääkainete (sealhulgas liigse vee) eemaldamiseks.

·         Parandab seedesüsteemi ja verevarustust organites, seega paraneb organite funktsioon.

Tasakaalustab psüühikat, vähendab stressi

·         Aitab organismil viirustest kiiremini vabaneda.

Head tulemused: pea-, kaela- ja seljavalude korral, stressi,unetuse,astma jm hingamisteede haiguste korral, liigeste- ja lihaste probleemide, ainevahetushäirete, naistehaiguste korral jpm

Vastunäidustused. Punktmassaaž on keelatud pahaloomuliste kasvajate, raskete infektsioonhaiguste, avatud luumurdude, tuberkuloosi, raskete neeru- ja südamehaiguste, raseduse ajal.

Protseduuri kestus 1- 1h ja 40 min. Konkreetne massaaž sisaldab nii klassikalise-, energeetilise- ja akupunktuuri massaaživõtteid.

Massöör: Merike Põldaru
 

Hiina punktmassaaž Tui Na alustel

Tui Na on Hiina traditsiooniline holistiline ravimeetod, mis sisaldab massaaži, akupunktuuri manuaalteraapiat ja valu leevendamise manipulatsiooni. Eesmärgiks on hoida eluenergia ehk qi voolu tasakaalus, seega on tegemist profülaktilise ja tasakaalustava teraapiaga.qi dünaamiline aeglustumine või seiskumine põhjustab haigusi. Tasakaalus qi omakorda tagab elujõu ja harmoonia ning toetab elundite talitlust. Eluenergia aktiveerimine ja tasakaalustatud voolamine tagatakse akupunktuuri punkte, meridiaane ehk energiakanaleid mõjutades.
Massaaž hõlmab kogu keha: kaela, selga, tuharaid, käsi, jalgu, pead ja nägu.
Tui Na on pehme punktmassaaž, kus bioaktiivseid punkte mõjutatakse piki meridiaanide kulgu silituse (tui) või näpistuse (na) võtetega lisades patsutusi, vajutusi, koputlemisi, hõõrumisi, hakkimisi ja rullimisi ning venitusi.
Massaaž võib toimuda nii otsekontaktis nahaga kui läbi riiete.
Sobib igas vanuses inimesele.
Efekt: Hiina massaaži lõpptulemusena lõõgastuvad lihased, paraneb vere-, energia- ja lümfiringlus, käivitab keha eneseabi süsteemi, tagab hea ainevahetuse ning korras immuunsüsteemi.
Tui Na on tõhus erinevate selja- ja liigesevalude korral, aitab krooniliste valude, sporditraumade, unetuse, stressi, kõhukinnisuse, peavalude, külmetushaiguste korral ning organismist viiakse välja jääkained.

Massöör: Toomas Kaeramaa

Iidsed näonoorendamissaladused  

Iga päev pöörduvad paljud inimesed plastikakirurgide ning kliinikute poole, et muuta nahk kaunimaks keemiliste ning kirurgiliste protseduuride abil.

Iidsed näonoorendamise saladused Hiina meditsiini kaudu eeterlike õlidega pakub holistilist alternatiivi nooruse säilitamiseks, kosutades samal ajal ka kogu ülejäänud keha. See looduslik nahahoolduse programm aitab vananemise märkidega võidelda näo punktmassaaži abil, mis on iidne Hiina meditsiinist alguse saanud praktika. Protseduuri tõhusust tugevdavad lisatud eeterlikud õlid ja mantrad, mis mõjuvad lisaks füüsilisele ka psüühiliselt.
Efekt: Kuna näol on mitmed akupunktuuripunktid, mille kaudu saame mõjutada nii magu, sapipõit, jämesoolt, silmi, kõrvu jne, siis nende punktide kaudu saab:

 • taastada naha nooruslikkuse
 • anda vaimset selgust
 • panna silmad särama
 • leevendada lõuapiirkonna pingeid ja koordinatsiooni häireid
 • puhastada kõri ja stimuleerida harkeelundit
 • vabastada alateadvuses peituvat viha ja loobumist
 • tugevdada immuunsüsteemi
 • reguleerida energia ja vere voolamist
 • leevendada hambavalu
 • taastada elurõõmu
 • leevendada nina kõrvalurgete vaevusi
 • parandada lõhnataju
 • saavutada positiivsema meelteseisundi
 • parandada vaimset ja füüsilist tervist
 • vastu võtta sisemisi sõnumeid
 • tasakaalustada mees-ja naisenergiaid kehas
 • leevendada peavalusid ja liigset muretsemist jpm

Sobib kõigile vaatama east ja soost.

Vastunäidustused nagu teistegi massaažide korral:
suured põletikud, nakkushaigused, palavik, alkoholi-ja narkojoove

Protseduuri pikkus umbes 1 tund.


Massöör: Merike Põldaru

Hiina noorendav Gua sha näomassaaž.

Gua Sha näomassaaži tehakse spetsiaalse plaadikesega, mida valmistatakse jadeiidist, looma luust või sarvest.
Gua Sha näomassaaži mõju:
vähendab aknet, kortse. Tõstab näo ja kaela naha toonust, luues noorusliku kontuuri. Hajutab vanaduse laike. Võimendab lümfide tegevust näo ja kaela piirkonnas, aktiveerides Qi energiat. Soodustab vereringlust ja kiirendab ainevahetust, eemaldab seiskunud vere. Vabastab naha mürkainetest, vähendades pigmentatsiooni erinevusi, avab ummistunud poorid.
Esimeste kordadega võib tekkkida näole kerge punetus ja akne ägenemise. Akne ägenemine aga viitab sellele, et energia on liikuma läinud ja toksiinid hakkavad väljuma.
Kestvus 45-60 min

Massöör: Merike Põldaru

 
 
Tai refleksoloogiline jalamassaaž

Ulatudes juurtega Hiina rahvaravi ja ajurveda õpetustesse, on Tai jalamassaaž osa iidsest ida refleksoloogiast. Jalalabal asuvad kõikide organite peegeldused ehk tsoonid.
Sõna reflexus tähendabki ladina keeles peegeldust. Jala kaudu saab mõjutada terviku ülejäänud piirkondi, nii psüühikat kui ka füüsist. Toimingul on nii ennetav, raviv kui ka taastav toime. 

Mõju: 
• rahustab ja lõdvestab kogu keha
• vähendab lihasjäikust ja –pinget 
• elavdab vere- ja lümfiringet
• stimuleerib ainevahetust
• vaigistab valu (nt pea- ja seljavalu)
• parandab enesetunnet, tasakaalustab psüühilist seisundit
• tugevdab immuunsüsteemi


Massöör: Merike Põldaru

 

Klassikaline massaaž

Klassikaline massaaž on kõige traditsioonilisem ja levinum massaažiliik. 
Massaaž aktiveerib  vere- ja lümfiringet, ergutab ainevahetust, vähendab pea- ja lihasvalusid. Massaaži tulemusel suureneb organismi vastupanuvõime haigustele.


Klassikaline massaaž on suunatud eeskätt :

 • Naha ainevahetuse  ja struktuuri parandamisele

 • Lihaste ainevahetuse ja seisundi mõjutamisele

 • Kõõluste ja sidemete ainevahetuse taastamisele

 • Soolestiku töö parandamisele

 •  Näonaha elastsuse ja ainevahetuse taastamisele.

  Massöör: Toomas Kaeramaa

 

Energeetiline nn " keskuse" massaaž


Tehakse mööda mao-põrna kanalit, aktiveerides seega eelkõige magu ja põrna ning nende funktsioone.
Kuna magu ja põrn on Hiina meditsiinis meie nii füüsiliseks keskuseks (asudes kõhupiirkonnas, seega keha keskosas) kui ka energeetiliseks keskuseks, kuna kõhupiirkonda läbivad paljud teiste organite kanalid, aga eelkõige seetõttu, et on Hiina meditsiinis teistele õige töörütmi andjad. Seega -kui on mao või põrnaga probleeme, siis on tavaliselt probleeme varem või hiljem ka teiste organitega. Kui nemad on tasakaalus on ka inimese üldine tasakaal paigas (nii füüsiline kui psüühiline). Mõned koolkonnad ravivadki pea iga probleemi korral vaid mao-põrna kanalit, et need siis omakorda tasakaalustavad teisi.
Väga tõhus massaaž (eelkõige seedimisele, vereringele, psüühikale).

Massöör: Merike-Marrit Põldaru

 

Energeetiline "vete tõkestumise" massaaž


See massaaž on mõeldud eelkõige meie kehas oleva vee liikuma panemiseks. Seiskunud vesi tekitab paistetusi, hingamisteede haigusi (nohu, köha, astma jne), nn kive (näit sapikivid, neerukivid ), müoome ning kasvajaid. Samuti aitab see energeetiline massaaž kaasa energia liikumisele kehas ning tugevdab neere ja kusepõie funktsioone.
 
 
Massöör: Merike-Marrit Põldaru  

vt ka videot:
https://www.facebook.com/video.php?v=299123570244344&set=vb.210349722455063&type=3&video_source=pages_video_set

 

Laavakivi massaaž 

Laavakivimassaaž on tuhandeid aastaid vana Hiina raviviis, mida teostatakse kuumade laavakivide ja eriliste õlisegudega (suurimaks koostisosaks on roosiõli). Selle käigus toimub tšakrate avanemine ja organismi energeetiline mõjutamine ning laadimine - nn jaotatakse ümber energiavoolud (sealt, kus oli palju – võetakse liigne maha, sinna, kus oli vähe –lisatakse juurde,see tasakaalustab)." 
Laavakivimassaaž on sügavalt lõõgastav protseduur, mis kaotab väsimuse ja stressi ning toidab elujõudu.
Protseduuri ajal asetatakse tšakra punktidele kehal eelnevalt soojendatud laavakivid,  mis on oma energia saanud päikesest, tulest ja veest ning jäetakse nad sinna mõnekümneks minutiks. 
Laavakivi massaaž on suunatud eelkõige sisemise energia tasakaalustamisele 
Laavakivid kiirgavad soojust ja positiivset energiat, mis kaotab lihaspinged, reguleerib seede- ja hormonaalsüsteemi ning ainevahetust. Protseduuri tulemusena avenevad energiakanalid ning organismi energeetika tasakaalustub , vallandub harmoonia ja heaolutunne ning kehasse ja vaimu kogunenud stress kaob. 
Samuti aitab kivimassaaž lagundada stressi ja ebatervisliku eluviisi tagajärjel organismi ladestunud jääkaineid ja toksiine. Laavakividest kiirgav soojus leevendab ka lihaste jäikust, mistõttu on laavakivi massaaž hea lõõgastumisvõimalus pärast treeningut või rasket füüsilist tööd.
 Peale massaaži tunned Sa end rahulikult, hingamine on sügavam, naha toonus ja elastsus paranevad, päeva jooksul kogunenud väsimus ja stress kaovad.
 Massöör: Merike Põldaru

Kivimassaaži näidustused:
Stress
Unetus
Lihase- ja liigesevalud
Vereringeprobleemid


Vastunäidustused:
Südame-veresoonkonnahaigused
Ägedad põletikud
Nahahaavad
Insuldihaiged
Rasedad ja lapsed


Massöör: Merike Põldaru

 

Kupumassaaž

Kupud on efektiivsed erinevate valude raviks: kaela- ja seljavalu, liigesvalu, pingest tingitud peavalu, külmetushaiguste jne. raviks. Haiguste profülaktikaks on eriti hea toimega kupumassaaž.

Kupumassaaž on massaažziliik, milles kombineeritult käsimassaažiga kasutatakse kuppe. Kupuga tekitatud vaakumi abil mõjutatakse keha pindmisi pehmeid kudesid ja selle kaudu kogu organismi. Kupumassaaž trimmib nahka, puhastab poore, vähendab tselluliiti, tõhustab siseorganite tööd,intensiivistab verevarustust, mille tagajärjel vähenevad lihaspinged ning liigeseprobleemid. Hea psühhoemotsionaalse efektiga.

Näidustused :

 • Kroonilised lihas - ja liigesehaigused

 • Õlavöötme- ja seljavalud

 • Tselluliit

 •  Astma,bronhiit

 • Unetus

 • Soolestikuprobleemid

 • Meeste ja naiste üleminekuea vaevused

 • Verevarustushäired

 • Jääkainete kogunemine organismi

 • Immuunsüsteemi nõrkus

Massaaži, millega kaasneb punetus võib teha algul iga päev ja seejärel vastavalt vajadusele. Verevalumite tekkel tuleb teha nädalane paus või teha teisi massaažiliike.
Immuunsuse tugevdamiseks sobib 1 massaaziseanss nädalas.
Pärast massaaži peaks jooma rohkelt vett mitme päeva jooksul.


Massöör: Toomas Kaeramaa

 

On-site ehk kiirmassaaž
Lp Firmajuhid!
Eduka vaimse töö eelduseks on hea kehaline seisund. Istuva tööviisiga töötajad kaebavad sageli peavalu, uimasust ja halba enesetunnet. Selle põhjuseks on sundasendist tingitud lihaspinged, mis takistavad normaalset vereringet, tagajärjeks on töötaja töövõime kiire langus tööpäeva kestel (kuni 50%). Pikaajaline sundasendist tekitatud takistus verevarustuses loob soodsa pinnase ka kutsehaiguste tekkeks.

Seda aitab parandada kiirmassaaž (15 min), mida saab teha otse töökohal. Ei vaja lisa investeeringuid! Tehakse spetsiaalsel toolil, mille massöör kaasa toob. Teostatakse läbi riiete.
Helistage ja tuleme kohale!
On-site ehk kiirmassaaž nüüd ka Keila Tervisekeskuse fujaees.


Massöör: Toomas Kaeramaa
 


Patience, homepage creation is underway!   
Koduleht Elitec'st